Hodnota stravenek, které čeští zaměstnanci dostávají od zaměstnavatele, přijde většině z nich nedostatečná. Průměrná hodnota je 78 korun a pro 90 procent dotázaných jde o nízkou částku. Nejčastěji by si přáli dostávat stravenky v hodnotě 100 korun. Plyne to z průzkumu společnosti Up ČR, která se specializuje na zaměstnanecké benefity.

Zatímco v průzkumu by preferovalo stokorunovou stravenku 43 procent respondentů, v praxi ji podle dat firmy Up ČR od zaměstnavatele dostává jen desetina zaměstnanců.

Stravenku v hodnotě 110 korun a více považuje za ideální dalších 35 procent zaměstnanců. Zde je nepoměr ještě vyšší, v reálu dostává takovou stravenku od zaměstnavatele 0,5 procenta zaměstnanců.

Jednou z příčin nepoměru může být paradoxně situace na trhu práce a s ní související vlna nových a méně tradičních zaměstnaneckých benefitů, kterými se zaměstnavatelé snaží zaujmout potenciální zaměstnance.

„Inovace u benefitů je rozhodně důležitá, ale firmy by novými či netradičními benefity měly svou péči o zaměstnance spíše vhodně doplňovat, než na nich stavět celý svůj servis,” uvedla ředitelka prodeje Up ČR Petra Gubíková.

Místo papíru přicházejí elektronické karty 

Současná situace může podle Gubíkové svádět k tomu, že firmy upřednostňují benefity, které jsou více „sexy” a dobře vypadají. Neměly by ale zapomínat ani na rozvoj těch, které zaměstnanci v praxi nejvíce využívají.

Více informací >>